Chcem podnikať

Aktuality

 • Virtuálna hra na podporu podnikania už čoskoro prinesie možnosť otestovať si predpoklady na rozbehnutie vlastného biznisu

  Láka vás vydať sa na cestu vlastného podnikania, ale obávate sa zlyhania či problémov spojených s finančnými výdavkami? Otestujte svoje podnikateľské schopnosti a vyskúšajte si rozbehnúť biznis vo virtuálnom svete! Projekt Biz4Fun pokračuje aj napriek aktuálnej situácii spôsobenej pandémiou vo svojich aktivitách a prináša grafickú ukážku pripravovanej hry.

 • Contact-Contract MSV 2020

  Partneri konzorcia Enterprise Europe Network Slovensko v spolupráci s českým partnerom siete – Regionálnou hospodárskou komorou Brno si Vás dovoľujú pozvať na kooperačné podujatieContact-Contract MSV 2020, ktoré sa uskutoční v rámci 62. Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Brne.

 • Výsledky prieskumu: Štátnu pomoc treba zjednodušiť a prestať strašiť sankciami

  Väčšina živnostníkov, malých a stredných firiem hodnotí ekonomický korona balíček ako nedostatočný. O pomoc nežiadajú najmä preto, že nespĺňajú podmienky alebo jej výška nestojí za množstvo administratívy a hroziace sankcie. Podnikatelia očakávajú zjednodušenie podmienok pomoci, ale tiež nižšie odvody a zníženie administratívnej záťaže. Vyplýva z prieskumu, do ktorého sa zapojilo 1043 podnikateľov.

 • Výsledky výzvy: NP podpora internacionalizácie MSP: Dlhodobé individuálne poradenstvo (v oblasti elektronického podnikania)

  V rámci tejto Výzvy ponúkame fyzickým osobám – podnikateľom a právnickým osobám – podnikateľom bez ich spolufinancovania možnosť získať pomoc realizovanú vo forme 80 hodín dlhodobého individuálneho poradenstva najmä v nasledovných tematických oblastiach s on-line podnikaním, na zavedenie a rozvoj digitálnych technológií vo svojom podnikaní, či využívanie digitálnych nástrojov s orientáciou na internacionalizáciu a rozvoj znalostí a zručností MSP v tejto oblasti.