Klubu Kvapka pomohla mikropôžička postaviť bazény

 

Mesačník Podnikanie - september 2013

Malí a strední podnikatelia často narážajú v komerčných bankách na ťažko prístupné úverové zdroje na financovanie podnikateľských zámerov. Mikropôžičkový program je oproti podmienkam v banke nastavený tak, aby sa k nemu dostalo čo najviac podnikateľov. Prostredníctvom takejto podpory sa zvyšuje miera prežitia malých podnikov a vytvárajú sa podmienky na udržanie zamestnanosti ako aj tvorby nových pracovných miest v regiónoch Slovenska.

Úver čerpal aj podnikateľ z Trnavy, ktorý je spolumajiteľom Klubu Kvapka. Spoločnosť začínala pred 8 rokmi ako priekopník plávania dojčiat a batoliat v Trnave. Dnes je Klub Kvapka so svojimi dvoma prevádzkami na Kopánke lídrom v detskom plávaní na Slovensku a rozširuje svoju činnosť na  pohybové aktivity detí a AquaPrenatal, pre tieto činnosti spĺňa požiadavky normy ISO 9001:2008. Z iniciatívy Klubu Kvapka vznikla Asociácia priateľov pohybových činností detí vo vodnom prostredí - Vodné deti.

Úver spoločnosť potrebovala na  financovanie  výstavby bazénov. “V čase našich začiatkov podnikania sme potrebovali úver, aby sme mohli postaviť bazény pre detské plávanie. Bankový úver by sme v tom čase z komerčnej banky nedostali. Mikropôžicku od Slovak Business Agency (SBA) sme čerpali dva krát. Vďaka tomu sme mohli otvoriť obe prevádzky podľa plánu a vzhľadom k priateľským podmienkam úveru ho aj včas splatiť,“ hovorí spolumajiteľ Klubu Kvapka, Ing. Peter Krajčovič.

http://www.klubkvapka.sk/

 

Podobné články

DISKUSIA