Podnikateľka Slovenska 2012 vlastní pekáreň

4. decembra sme v bratislavskom Café Reduta vyhlásili najlepšie slovenské podnikateľky pre rok 2012. Víťazkou 13. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska sa stala pekárka Lucia Chorendžáková so spoločnosťou LK TATRY s.r.o. z Veľkej Lomnice.

Poctivý chlebík

Absolútna víťazka Podnikateľky Slovenska 2012, Lucia Chorendžáková, vstúpila pred deviatimi rokmi na úplne neznámu pôdu: prevzala pekáreň. Ale ako sama hovorí: „Ak človek chce, všetko sa dá naučiť.“ Dnes je v tomto odbore ako doma. Napriek tomu, že táto práca je veľmi ťažká, firma vedená šikovnými rukami a srdcom slávi svoje úspechy. Pečú výborný chlebík a pekárske výrobky. Šarmantná víťazka si zo súťaže odniesla kľúče od hlavnej ceny, osobného automobilu Škoda Rapid od spoločnosti Buchbinder.

Zdraviu prospešné podnikanie

Kategóriu Úspešná živnostníčka vyhrala Andrea Michalcová z Piešťan, ktorá podniká v oblasti dovozu a predaja testov potravinovej intolerancie a patrí medzi 5 najlepších distribútorov na svete. Pomocou testu potravinovej intolerancie Food Detect môžete okamžite zistiť, na ktoré potraviny vaše telo neprimerane reaguje: bolesťami hlavy, nadúvaním, migrénou, atď. Elegantnú pani Michalcovú ocenili i v zahraničí: získala uznanie od spoločnosti Cambridge Nutritional Sciences a ako jediná žena reprezentovala svoju prácu ma medzinárodnom stretnutí distribútorov na Malorke. „Vďaka cestovaniu môžem robiť zmysluplnú a prospešnú činnosť, v ktorej sa mi darí,“ poznamenáva Andrea.

Nočný hotel pre deti

Najlepšou začínajúcou podnikateľkou sa pre rok 2012 stala Monika Kupcová z Prievidze, ktorá si založila vlastnú detskú jazykovú školu a slovensko-anglické jasle a škôlku. Jej najzaujímavejším nápadom, ktorý ocenilo už mnoho rodičov, je piatkový Nočný hotel pre deti. Rodičia sa môžu ísť zabaviť a vedia, že o ich ratolesti je dobre postarané. Táto šikovná Prievidžanka má zopár snov: presťahovať jasličky do vlastného domčeka alebo kúpiť interaktívnu tabuľu. „Na začiatok by mi možno pre šťastie stačili aj nižšie odvody,“ dodáva s úsmevom.

Výsledky 13. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska 2012:

Kategória VYNIKAJÚCA PODNIKATEĽKA

1. miesto: Lucia CHORENDŽÁKOVÁ, LK TATRY s.r.o., Veľká Lomnica – pekáreň
2. miesto: Mária ŠKUBOVÁ, Mária Škubová Šperk, Holíč – malo, veľkoobchod so šperkmi
3. miesto: Martina MALÁKOVÁ, ELECTRIK, s.r.o., Bratislava – projekčná a montážna činnosť v elektrotechnike

Kategória ZAČÍNAJÚCA PODNIKATEĽKA

1. miesto: Monika KUPCOVÁ, Funny kid`s academy, Prievidza – prevádzkovanie jaslí
2. miesto: Kristína ILASZOVÁ, FF company, s.r.o., Bratislava – vydavateľská činnosť
3. miesto: Monika SEBEŠOVÁ, Práčovňa Lavender, Kežmarok – prevádzkovanie čistiarne a práčovne

Kategória ÚSPEŠNÁ ŽIVNOSTNÍČKA

1. miesto: Andrea MICHALCOVÁ, VITAL LIFE, Piešťany – dovoz a predaj testov potravinovej intolerancie
2. miesto: Emília FOJTÍKOVÁ, Lazy pod Makytou – strojové vyšívanie
3. miesto: Ľubica HOLLÁ, Penzión Tajch, Nová Baňa – ubytovacie a reštauračné služby

Špeciálna cena poroty

 

Jana BIELIK, Jana Sport s.r.o., Bratislava – športový klub pre ženy

Pripojte sa do komunity žien, ktorým úspech pristane na www.facebook.com/podnikatelka.

 

www.podnikatelkaslovenska.sk

 

Podobné články

  • Podnikateľský príbeh absolútnej víťazky súťaže Podnikateľka Slovenska 2014, Marianny Slivkovej (LEDeco solution, s.r.o.), sa začal pred štyrmi rokmi. Spolu s bratom sa rozhodli vniesť fantáziu a kvalitu do fádneho spôsobu osvetlenia. „Dokážeme osvetliť také miesta, kde konvenčné osvetlenie končí,“ hovorí Marianna.  „Mokré prostredie, horúce sauny, nenápadné a inteligentné podsvietenie nábytkov, či iné ťažko prístupné prvky v priestore. Vieme vyrobiť veľkolepé lustre, ktoré dýchajú originalitou a inovatívnosťou a sú navyše nízkoenergetické.“

  • Marcela Molnárová sa v relácii City Lady rozprávala s Podnikateľkami Slovenska 2013. 

  • Európska komisia (EK) vyhlasuje ďalší ročník Európskej ceny za podporu podnikania - European Enterprise Promotion Awards (EEPA). Projektu sa každoročne zúčastní okolo 350 organizácií z celej Európy.

DISKUSIA