Podnikateľka Slovenska 2013 lieči ochorenia štítnej žľazy

Podnikateľkou Slovenska sa pre rok 2013 stala Ivanna Čandová so spoločnosťou Glandula Mystery. Jej firma sa zaoberá výrobou slovenského výživového doplnku Olejovita určeného na pomoc a liečbu pri ochoreniach štítnej žľazy a metabolizmu. Ako výhru si odniesla automobil od spoločnosti Todos, FIAT 500.  

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) predstavila verejnosti 17. decembra 2013 v bratislavskom Café Reduta najlepšie slovenské podnikateľky pre rok 2013 za prítomnosti manželky prezidenta SR Silvie Gašparovičovej a ministra hospodárstva SR Tomáša Malatinského. 14. ročník súťaže Podnikateľka Slovenska bol náročný na rozhodovanie, nakoľko sa prihlásilo najviac podnikateliek za posledné roky, vo veľmi pestrej variácii odvetví. Hodnotiaca komisia bola zložená zo zástupcov Ministerstva hospodárstva SR, Kancelárie prezidenta SR, Združenia podnikateľov Slovenska, Top Centra Podnikateliek, Slovenského živnostenského zväzu, spoločnosti Ecopress a Star Production, NARMSP a víťazky posledného ročníka súťaže.
 
„Ženy podnikateľky vedia, že úspech prichádza len po zodpovednej, zmysluplnej a neľahkej práci, po námahe umu i rúk. Súťaži želám úspešné napredovanie a pokračovanie finančnej a morálnej  podpory začínajúcim podnikateľkám,“ uviedla vo svojom príhovore prvá dáma Slovenska, pani Silvia Gašparovičová.
 
„Hoci v poslednom desaťročí bol zaznamenaný povzbudzujúci vzostup počtu žien, ktoré podnikajú, je potrebné urobiť oveľa viac na prekonanie špecifických faktorov, ktoré odrádzajú ženy zriadiť alebo prevziať firmu,“ spomenul vo svojom príhovore minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský. „Preto bude náš rezort naďalej presadzovať koncepčné riešenia, ktoré budú podporovať poctivé podnikanie,“ dodal na záver.
 
 Absolútna víťazka, Ivanna Čandová z Bratislavy začala podnikať po tom, ako jej diagnostikovali zdravotný problém so štítnou žľazou. Našla spôsob, ako pomôcť samej sebe aj druhým. Začala s vývojom a výrobou výživového doplnku Olejovita s biologicky aktívnym organickým jódom. Najlepšou začínajúcou podnikateľkou pre rok 2013 sa stala Helena Vožňáková z Vranova nad Topľou, ktorá podporuje predaj umeleckých diel regionálnych umelcov. Kategóriu Úspešná živnostníčka vyhrala Erika Obdržalková z Bratislavy, ktorá podniká v oblasti vzdelávania, prekladateľstva a tlmočenia.
 
Výsledky 14. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska 2013:

Kategória VYNIKAJÚCA PODNIKATEĽKA

1. miesto: Ivanna ČANDOVÁ, Glandula Mystery – výroba, predaj, distribúcia, predaj výživového doplnku, Bratislava
2. miesto: Marta SLOSARČÍKOVÁ, Medex – výroba perníkov,Malinová
3. miesto: Ružena DLHÁ, Zamagro Plus – výroba organického hnojiva z ovčieho hnoja,Spišská Stará Ves
 
Kategória ZAČÍNAJÚCA PODNIKATEĽKA

1. miesto: Helena VOŽŇÁKOVÁ, ART diela – predajňa umeleckých diel,Vranov nad Topľou
2. miesto: Irma CHMELOVÁ, PROSENIOR – malo a veľkoobchod s produktmi a službami pre seniorov,Bratislava 3. miesto: Martina VYSKOČOVÁ, MV Akadémia – manažérska vzdelávacia akadémia,Rovinka
 
Kategória ÚSPEŠNÁ ŽIVNOSTNÍČKA

1. miesto: Erika OBDRŽALKOVÁ, AAA-agentúra EUROPE HOUSE – prekladateľská činnosť,Bratislava
2. miesto: Katarína HULKOVÁ, Katu-Hula – umelecká šperkárka, Poprad
3. miesto: Katarína ČIČMANCOVÁ, NUMERO – vzdelávanie a poradenstvo, Bratislava
 
Špeciálna cena poroty

Kornélia DIMIČOVÁ, Pekáreň NELA – výroba a predaj pekárenských výrobkov,Nové Zámky
Hlavnými partnermi súťaže Podnikateľka Slovenska 2013 boli spoločnosti Todos, Slovenská sporiteľňa, Kooperativa a Hospodárske noviny.

Viac informácií: www.podnikatelkaslovenska.sk, www.facebook.com/podnikatelka

Fotky zo 14. ročníka súťaže
 

Podobné články

  • Podnikateľský príbeh absolútnej víťazky súťaže Podnikateľka Slovenska 2014, Marianny Slivkovej (LEDeco solution, s.r.o.), sa začal pred štyrmi rokmi. Spolu s bratom sa rozhodli vniesť fantáziu a kvalitu do fádneho spôsobu osvetlenia. „Dokážeme osvetliť také miesta, kde konvenčné osvetlenie končí,“ hovorí Marianna.  „Mokré prostredie, horúce sauny, nenápadné a inteligentné podsvietenie nábytkov, či iné ťažko prístupné prvky v priestore. Vieme vyrobiť veľkolepé lustre, ktoré dýchajú originalitou a inovatívnosťou a sú navyše nízkoenergetické.“

  • Hľadáme tých, ktorí úspešne realizujú svoj zaujímavý podnikateľský nápad v praxi a sú inovatívni. Prihlásiť sa môžete do 17. mája. 

  • Marcela Molnárová sa v relácii City Lady rozprávala s Podnikateľkami Slovenska 2013. 

DISKUSIA